2019 yil 4 yanvar kuni institutning 4-maʼruzalar zalida “Gidromelioratsiya” fakultetida ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkillashtirish, ilmiy-pedagogik kadrlar tayyorlash, iqtidorli talaba-yoshlar bilan ishlash, ilmiy-tadqiqot natijalarini oʻquv va ishlab chiqarish jarayoniga joriy etish yuzasidan 2018 yilda amalga oshirilgan ishlar boʻyicha HISOBOTining taqdimoti boʻlib oʻtdi.
Taqdimot qiziqarli mulohazalarga boy boʻldi. Hisobot yigʻilishida fakultet professor-oʻqituvchilarining deyarlik barchasi ishtirok etdi. Professorlar A.Arifjanov, B.Serikbayev, N.Egamberdiyevlar. dotsent A.Sherovlar soʻzga chiqib, taqdimot yuzasidan qimmatli mulohazalarini bildirdilar. Ayniqsa, ustoz ilmiy ishlarning koʻrgazmasi koʻpchilikda iliq taassurot qoldirdi.

Презентационный отчет
4 января 2019 года в 4-лекционном зале института на факультете «Гидромелиорации» состоялся презентационный отчет о проделанной работе в 2018 году по организации научно-исследовательской работы, подготовке научно-педагогических кадров, работе с одаренными студентами, внедрению результатов научных исследований в учебно-производственный процесс.
Презентация была полна интересными комментариями. В отчетной встрече приняли участие профессорско-преподавательский состав факультета. Профессора А. Арифжанов, Б. Серикбаев, Н. Эгамбердиев, доцент А.Шеров выступили с ценными комментариями по презентации. В частности, выставка научных работ мастера оставила у многих теплые впечатления.