TEATR BU IBRATXONADIR
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018 yil 28 noyabrdagi “O‘zbekiston Respublikasida milliy madaniyatni yanada rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida”gi PQ-4038-sonli qarori ijrosini ta’minlash maqsadida mamlakatimizdagi barcha teatrlarda 21-27 mart kunlari “Teatr tomoshalari haftaligi” o‘tkazildi. Bu haftalik doirasida o‘tkazilgan tadbirlarda institutimiz professor-o‘qituvchilari va talabalari ham faol ishtirok etishdi.
Jumladan, “Irrigatsiya va melioratsiya” kafedrasi dotsenti Adham Mamataliyev rahbarligida "Gidromelioratsiya" fakulteti 2-kurs 202-guruh talabalari O‘zbekiston Milliy akademik drama teatriga tashrif buyurishdi. Teatrda dramaturg Erkin Хushvaqtov asari asosida sahnalashtirilgan “Andishali kelinchak” spektakli namoyish etildi. Talabalar spektaklni zo‘r qiziqish bilan tomosha qilishdi. Bu tashrif talabalarda katta taassurotlar uyg‘otdi, mushohadaga chorladi. Bu taassurotlar ularni teatrga bo‘lgan mehrlarini yanada yuksaltirgan bo‘lsa ajab emas.

Театр – храм воспитания
В целях реализации Постановления Президента Республики Узбекистан от 28 ноября 2018 года № ПП-4038 «Об утверждении Концепции дальнейшего развития национальной культуры в Республике Узбекистан» 21-27 марта во всех театрах страны прошла неделя театрализованного представления. В рамках мероприятий, проводимых на этой неделе, активное участие приняли профессорско-преподавательский состав и студенты нашего института. Например, под руководством доцента кафедры ирригации и мелиорации Адхама Маматалиева студенты 2-курса 202 группы факультета гидромелиорации посетили Национальный академический драматический театр Узбекистана.
В театре состоялось театрализованное представление спектакля «Андишали Келинчак», поставленное драматургом Эркином Хушвактовым. Студенты посмотрели спектакль с большим интересом. Представление произвело на студентов огромное впечатление.