Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2018 йил 13 августдаги 666-сонли Фармойишига мувофиқ жорий йилнинг 3-5 октябрь кунлари....
23 - 24 октябрь кунлари “Спорт - соғлик гарови” шиори остида факультетлараро талаба-ёшлар ўртасида спортнинг гандбол тури бўйича Ректор кубоги спорт мусобақаси ўтказилди...
26 октябр куни Тошкент шаҳрининг, Шайҳонтохур туманидаги 316-сонли умумий ўрта таълим мактабида "Гидромелиорация" факультети жамоасидан “Гидрология ва гидрогеология” кафедраси доценти Д.Назаралиев, декан ўринбосари Х.Туйчиев, “Экология ва сув ресурсларини бошқариш кафедраси стажёр ўқитувчиси Ж.Мирзақобиловлар иштирокида давра суҳбати ўтказилди.
27.10.2018
“Сув хўжалиги ва мелиорация” таълим йўналиши, 3-босқич, 306-гуруҳ талабалари гуруҳ мураббийи К.У.Мусайев раҳбарлигида “InnoWeek.uz” мавзусидаги инновацион ҳафталикда иштирок этиш учун “Ўзекспомарказ” миллий кўргазмалар мажмуида бўлиб ўтаётган кўзгазмада қатнашди.
26-октябрь куни соат 10.00 да "Г" бинонинг 3 - маърузалар залида «Вақтда тебранишнинг аҳамияти ва унинг кундалик ҳаётимиздаги ўрни» мавзуси бўйича «Педагогика, психология ва ўқитиш методикаси» кафедраси ўз жамоаси ва "Гидромелиорация" факультетининг 3- босқич касбий таълим талабалари билан биргаликда кўчма ҳамкорликдаги маърузани олиб бориш учун Италиянинг Турин политехника университети профессори Жаноб Андреа Де Маркини таклиф этишди.
"Гидромелиорация" факультетининг Сув хўжалиги ва мелиорация таълим йўналиши 201 гуруҳида таҳсил олаётган Сирожиддин Жалилов ҳамда илмий раҳбари PhD Луқмон Самиевлар жорий йилнинг 31 октябр санасида аниқ фанлар йўналиши бўйича “Республика ёш олимларининг инновацион лойиҳалари” грант танловида ўзининг “Коллектор - зовур сувларидан қайта фойдаланиш технологиясини ишлаб чиқиш” мавзусидаги лойиҳаси билан иштирок этиб, танлов ғолиби бўлишди.
Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институти ҳамда «ПАРКЕНТСУВҚУРИЛИШ» ташкилоти ҳамкорлигида ташкил этилган “Фан, таълим ва ишлаб чиқариш интеграцияси”га бағишланган кўргазмали тадбир бўлиб ўтди.