Кўрик-танлов завқида
2018-йил 21-декабр куни ТИҚХММИ ГМ факультетининг фаол қизлари ўртасида "Балли қизлар" кўрик-танлови ўтказилди. Танлов факультет хотин-қизлар қўмитаси бошланғич ташкилоти раисаси Д.Мадазизова ва факультет Ёшлар иттифоқи етакчисининг хотин-қизлар билан ишлаш бўйича ёрдамчиси Ш. Искандарова томонидан ташкиллаштирилди.
Кўрик-танловни баҳолаш учун ҳайъат аъзолари Низомий номидаги ТДПУ Ибн Сино маърифат маскани раисаси С.Сафарова, А.Навоий номидаги Ўзбек тили ва адабиёти университети ХҚҚ раисаси Б.Хасанова, ТИҚХММИ ҚХМ факультети ХҚҚ БТ раисаси Н.Ҳолиқовалар таклиф этилдилар.
Танловни факультет декани Фатхуллоев Алишер Мирзатиллоевич очиб бердилар. Танловда 4 нафар иштирокчи қатнашди. Улар 1-босқич 103-гуруҳ талабаси Хусанова Эъзоза, 2-босқич 212 б-гуруҳ талабаси Искандарова Ноҳила, 2-босқич 207-гуруҳ талабаси Жуманазарова Комила ва 2-босқич 218-гуруҳ талабаси Имомалиева Соҳиба. Иштирокчилар 4-шарт бўйича беллашдилар. 1-шарт таништирув, 2-шарт қовоқ маҳсулотларидан дастурхон тузаш ва берилган маҳсулотлардан салат тайёрлаш, 3-шарт эркин мавзуда миллий рақс, 4-шарт савол-жавоб. Тадбир жуда кўтаринки руҳда ўтказилди. Беллашув натижасига кўра 218-гуруҳ талабаси Имомалиева Соҳиба ғолиб деб топилди ва эсдалик совғалари билан рағбатлантирилди.

Наслаждаясь кастингом
21 декабря 2018 года в ТИИИМСХ среди активных девушек факультета «Гидромелиорации» состоялся конкурс «Молодцы, девушки». Конкурс был организован председателем первичной организации женсовета факультета Мадазизовой Д. и помощницей лидера Союза молодежи факультета по работе с женщинами Искандаровой Ш.
Членами жюри, оценивающими конкурс, были: Сафарова С. – председатель центра просвещения Ташкентского государственного педагогического университета имени Низами, Хасанова Б.- председатель женсовета Ташкентского государственного университета узбекского языка и литературы имени А.Навои, Халикова Н. – председатель первичной организации женсовета факультета «Механизации сельского хозяйства» Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства.
Конкурс со вступительной речью открыл декан факультета «Гидромелиорации» Фатхуллоев Алишер Мирзатиллоевич. В конкурсе приняли участие 4 конкурсантки: студентка 1-курса 103-группы Хусанова Эъзоза, студентка 2-курса 212-группы Искандарова Нохила, студентка 2- курса 207-группы Жуманазарова Комила и студентка 2-курса 218-группы Имомалиева Сохиба. Участники соревновались по 4 условиям.
Условия конкурса:
1. Знакомство.
2. Украшение стола из тыквенной продукции и приготовление салатов из предоставленных продуктов.
3. Национальный танец на свободную тему.
4. Вопросы-ответы.
Мероприятие прошло в очень дружеской обстановке. По итогам конкурса победительницей конкурса стала студентка 218-группы Имамалиева Сохиба, которая была награждена памятными подарками.