2019 - йил, 1-февраль куни «Г» ўқув биноси 2-қаватида, «Гидромелиорация» факультети ёшлар иттифоқи кенгаши ҳамда факультет Хотин-қизлар бошланғич ташкилоти томонидан яна бир ажойиб тадбир уюштирилди.
Факультет ёшлар иттифоқи кенгаши қошида ташкил этилган «Моҳир қўллар» тўгараги фаол қизлари ва тўгарак раҳбари ушбу факультет талабаси Азиза Буриева, “ҚЎЛ МEҲНАТИНИ ҚАДРЛАЙМИЗ” номли савдо-ярмаркаси ўтказди.
Ушбу савдо ярмаркасида фаол ва маҳоратли қизлар ўзлари ясаган тақинчоқлар ва ширинликлар билан иштирок этишди. Ярмарка 09:00 дан 15:00 гача давом этди. Савдо ярмаркасидан кўзланган мақсад, ярмаркадан тушган пул маблағлари меҳрибонлик уйларига хайрия сифатида ишлатилади. Савдо ярмаркасида бошқа факультет талабалари ҳам иштирок этишди.

1 февраля 2019 года на 2-м этаже учебного корпуса «Г» Cоюзом молодежи факультета «Гидромелиорации» совместно с первичной организацией женсовета было организовано очередное мероприятие.
Студентка Азиза Буриева, руководитель и активные студентки кружка «Искусные руки», который был организован при Союзе молодежи факультета, провели выставку под названием «Мы ценим ручной труд».
Активные девушки участвовали в этой ярмарке со своими украшениями и сладостями. Ярмарка продолжалась с 09:00 до 15:00. Полученные от ярмарки деньги пойдут на благотворительность детским домам. Студенты других факультетов также приняли участие в данной выставке.