Устоз шогирд мусобақаси
Бугунги кунда жамиятимизда соғлом турмуш тарзини шакллантириш, ёшларни бўш вақтларини тўғри ва самарали ташкил этишда спортнинг ўрни беқиёс. Жисмоний тарбия, талабалар ҳаётига тобора чуқурроқ кириб бормоқда, чунки у киши саломатлигини сақлаш ва мустахкамлаш уни жисмоний жиҳатдан ривожлантириш ҳамда бўш вақтдан оқилона фойдаланиш воситаси бўлиб келмоқда.
Ирригация ва мелиорация кафедраси доценти Адҳам Маматалиев ва ассистант Жавлон Ишчановлар 3-ТТЖда 1-курс талабалари ўртасида стол тенниси бўйича қизиқарли мусобақа уюштирдилар. Мусобақада талабалар командалари билан биргаликда устозлар командаси ҳам иштирок этди. Бу эса талабаларда катта қизиқиш уйғотди.
Мусобақа жуда кўтаринки ва дўстона руҳда ўтди. Устозларнинг мусобақада маҳорат билан иштирок этиши, умуман спорт билан шуғулланишлари талабаларга ўрнак бўлди дейиш мумкин. Бу учрашув талабаларни спортга янада яқинлаштиришда бироз бўлсада туртки бўлса ажаб эмас.

Соревнование ученика с наставником
Сегодня роль спорта в формировании здорового образа жизни в нашем обществе, правильной и эффективной организации досуга молодежи замечательна. Физическое воспитание все в большей степени укореняется в жизни студентов, поскольку здоровье и благополучие человека являются средством физического развития и досуга.
Доцент кафедры ирригации и мелиорации Адхам Маматалиев и ассистент Явлон Ищанов организовали интересный турнир по настольному теннису среди студентов 1-го курса в 3-м студенческом общежитии. Вместе с командой студентов в соревнованиях участвовала команда тренеров. Это вызвало большой интерес у студентов.
Конкурс прошел в очень дружеской обстановке. Можно сказать, что участие учителей в конкурсе стало хорошим примером для студентов. Эта встреча - маленький стимул для студентов приблизиться к спорту.