27 iyun kuni “Adiblar xiyoboni” da O‘zbekiston xalq shoiri Abdulla Oripov hayoti va ijodiga bag‘ishlab, “Gidromelioratsiya” fakultetining dekani A.Fatxulloyev boshchiligida professor-o‘qituvchilari va faol talabalari ishtirokida adabiy, ma’naviy-ma’rifiy davra suhbati o‘tkazildi.
29.06.2020
“Irrigatsiya va Melioratsiya” kafedrasi professori Isaev Sabirjan Xusanboevich boshchiligida kafedra tayanch doktoranti G‘.G‘oziev, kafedra assistenti E.Malikov, TIQXMMI Buxoro filiali tayanch doktoranti S.Tadjiev, ustoz-shogird an’anasiga sodiq qolgan holda Toshkent viloyatining Yangiyo‘l va Chinoz tumanlarida hamda Sirdaryo viloyatining Yangier va Xovos tumanlarida bo‘lib qaytdilar.
24.06.2020
Xotin-qizlar maslahat kengash raisi Ismailova Zuxra Karabaevna tashabbuslari bilan O‘zbekiston Respublikasi “Afrosiyob” nomli psixologik xizmat ko‘rsatish marakazi bilan hamkorlikda "Erta nikoh va oilaviy ajralishlarning oldini olish", "Yoshlarni oilaviy hayotga tayyorlash" mavzusida seminar-trening bo‘lib o‘tdi.
10.10.2020
“Gidravlika va gidroinformatika” kafedrasi mudiri, professor Arifjonov Aybek Muhammedjanovich O‘zbekiston Respublikasi suv xo‘jaligi vazirining 172-sonli buyrug‘iga asosan "O‘zbekiston Respublikasi Suv Xo‘jaligi A’lochisi" ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
03.10.2020
“Adiblar xiyobonida”gi Abdulla Oripov haykali poyida tashkil etilgan ma’naviy-ma’rifiy tadbir ham talaba-yoshlar qalbida Vatanparvarlik, insoniylik tuyg‘ularini shakllantirishda adabiyot va san’atning ta’sirchan kuchi qanchalik yuqori ekanligini yana bir bor namoyon etdi.
24.09.2020
21 sentyabr kuni Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti “Pedagogika, psixologiya va o‘qitish metodikasi” kafedrasining kengaytirilgan yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
23.09.2020
"Gidromelioratsiya" fakul'teti bir guruh talaba-yoshlar va “Ekologiya va suv resurslarini boshqarish” kafedrasi assistenti A. Hamidov hamda “Gidromeliorativ tizimlaridan foydalanish kafedrasi” assistenti A.Gafarova bilan birgalikda Toshkent viloyatining Bo‘stonliq tumanida “Butunjahon tozalik kuni” ga bag‘ishlangan aksiyada ishtirok etishdi.
20.09.2020
2020 yil kuzining ilk haftasida “Gidravlika va gidroinformatika” kafedrasining bir guruh professor-o‘qituvchilari va doktorantlari Farg‘ona vodiysida joylashgan bir qator gidrotexnik inshootlar jumladan, Qo‘qon gidrouzeli, Katta Farg‘ona kanali hamda Chortoq suv omboriga tashrif buyurib,
17.09.2020
2 oktyabr kuni soat 11:00 da institut rahbariyati va birinchi bosqich talabalari bilan onlayn uchrashuv hamda birinchi kurs maktabi ochilish tadbiri tashkil etildi.