O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018 yil 13 avgustdagi 666-sonli Farmoyishiga muvofiq joriy yilning 3-5 oktyabr kunlari ....
23 - 24 oktyabr kunlari “Sport - sog‘lik garovi” shiori ostida fakultetlararo talaba-yoshlar o‘rtasida sportning gandbol turi bo‘yicha Rektor kubogi sport musobaqasi o‘tkazildi....
26 oktyabr kuni Toshkent shahrining, Shayhontoxur tumanidagi 316-sonli umumiy o‘rta ta’lim maktabida "Gidromelioratsiya" fakulteti jamoasidan “Gidrologiya va gidrogeologiya” kafedrasi dotsenti D.Nazaraliev, dekan o‘rinbosari X.Tuychiev, “Ekologiya va suv resurslarini boshqarish kafedrasi stajyor o‘qituvchisi J.Mirzaqobilovlar ishtirokida davra suhbati o‘tkazildi.
27.10.2018
“Suv xo’jaligi va melioratsiya” ta’lim yo‘nalishi, 3-bosqich, 306-guruh talabalari guruh murabbiyi K.U.Musayev rahbarligida “InnoWeek.uz” mavzusidagi innovatsion haftalikda ishtirok etish uchun “O'zekspomarkaz” milliy ko'rgazmalar majmuida bo’lib o’tayotgan ko’zgazmada qatnashdi.
26-oktyabr kuni soat 10.00 da "G" binoning 3 - ma’ruzalar zalida «Vaqtda tebranishning ahamiyati va uning kundalik hayotimizdagi o‘rni» mavzusi bo‘yicha «Pedagogika, psixologiya va o‘qitish metodikasi» kafedrasi o‘z jamoasi va "Gidromelioratsiya" fakultetining 3- bosqich kasbiy ta’lim talabalari bilan birgalikda ko‘chma hamkorlikdagi ma’ruzani olib borish uchun Italiyaning Turin politexnika universiteti professori Janob Andrea De Markini taklif etishdi.
"Gidromelioratsiya" fakultetining Suv xo‘jaligi va melioratsiya ta’lim yo‘nalishi 201 guruhida tahsil olayotgan Sirojiddin Jalilov hamda ilmiy rahbari PhD Luqmon Samievlar joriy yilning 31 oktyabr sanasida aniq fanlar yo‘nalishi bo‘yicha “Respublika yosh olimlarining innovatsion loyihalari” grant tanlovida o‘zining “Kollektor - zovur suvlaridan qayta foydalanish texnologiyasini ishlab chiqish” mavzusidagi loyihasi bilan ishtirok etib, tanlov g‘olibi bo‘lishdi.
05.11.2018
Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti hamda «PARKENTSUVQURILISh» tashkiloti hamkorligida tashkil etilgan “Fan, ta’lim va ishlab chiqarish integratsiyasi”ga bag‘ishlangan ko‘rgazmali tadbir bo'lib o'tdi.