“Irrigatsiya va melioratsiya” kafedrasi dotsenti Adham Mamataliyev rahbarligida “Gidromelioratsiya” fakulteti 2-kurs 202-guruh talabalari Toshkent shahridagi Xotira maydoniga tashrif buyurishdi.
10.05.2019
“Gidromelioratsiya” fakulteti, “Suv xoʻjaligi va melioratsiya” yoʻnalishi 2-kurs, 205-guruh talabalari guruh murabbiyi Sh. Botirov boshchiligida “Motamsaro ona” haykali poyiga gullar qoʻyishdi.
Gidromelioratsiya” fakultetining 107-guruh talabalari guruh rahbari tashabbusi bilan poytaxtimizning muhtasham “Xalqlar do`stligi” maydonida qad rostlagan, Shomahmudovlar oilasi sharafiga o`rnatilgan, asl mehrni o`zida aks ettirgan haykal ziyoratiga bordilar, poyiga gul qo`ydilar.
13.05.2019
11 may kuni “Gidromelioratsiya” fakulteti SXM ta’lim yo‘nalishi 104-guruh talabalari guruh murabbiyi dotsent S.Buriev boshchiligida 9 may - Xotira va qadrlash kuni – umumxalq bayrami munosabati bilan Toshkent shahridagi Botanika bog‘ida tashkil etilgan bayram tadbirlarida ishtirok etishdi.
Turabov Navro‘zbek Abdumo‘min o‘g‘li D.Nazaraliyev ilmiy rahbarligi ostida respublika miqyosida 252,2 ball to‘plab, II-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
18.05.2019
“Gidromelioratsiya” fakulteti “Suv xo‘jaligi va melioratsiya” ta’lim yo‘nalishi bitiruvchi talabalari bitiruv malakaviy ishlarining himoyasi o‘tkazildi.
03.07.2019
XV asr jahon ma’naviyatining buyuk siymosi Nizomiddin Mir Alisher Navoiy hijriy 844 - yil ramazon oyining 17-kuni (1441 - yil 9 -fevral) da Hirotda tug’ilgan
12.02.2020
«Gidravlika va gidroinformatika» kafedrasining professor-o‘qituvchilari 28 fevral kuni Toshkent Temir yo‘l muhandislari institutiga “Muhandislik kommunikatsiyalari va tizimlari” kafedrasiining faoliyatini o‘rganish maqsadida tashrif buyurdilar.
03.03.2020
27 fevral kuni “Gidravlika va gidroinformatika” kafedarsida Halqaro Suv Resurslarni Boshqarish Instituti (IWMI) Regional tadqiqotchisi Doktor Lal Muthuwatta ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.