Toshkent shahridagi Inha universiteti (TOO) TOEFL iBT® imtihonining onlayn o'tkazish va TOEFL iBT® (STAS-Certified Test Administration Site) sertifikatlangan sinov boshqaruvi idorasiga aylanish huquqiga ega bo'lganligi haqida xabar beramiz.
27.10.2017
2016 yil 26-29 may kunlari Farg'ona shahrida mamlakatimiz oliy o'quv yurtlari o'rtasida "Universiada-2016" sport musobaqalari o'tkazildi.
"Davra" nemis-o'zbek madaniyat jamiyati tomonidan to'rtinchi futbol musobaqasi bo'lib o'tdi. Unda 200 dan ortiq o'zbekistonliklar, talabalar va Evropaning turli mamlakatlarida yashovchi odamlar ishtirok etdi.
Etnik barqarorlik orasida ijtimoiy va ma'naviy tushunchalar barqarorlashtirish uchun bayonnomasi 2 yanvar 2016 №3 Vazirlar Mahkamasining muvofiq.
May 6, bu yil, institut madaniyat saroyida 10 soat, nomi "Қadriyat, lmyqwm alayhi ezoz" ostida ma'naviy-ma'rifiy bayram tadbiri bo'lib o'tdi.
Eng yaxshi ijodkor dizaynerlar O’zbekiston Yoshlar Ittifoqi logotipi tushirilgan o’z ishlari uchun mualliflik huquqini qo’lga kiritadilar. Ittifoq ushbu buyumlarni ishlab chiqarish uchun shartnoma imzolaydi. Dizayn muallifiga esa 2018 yil mobaynida oldindan kelishilgan miqdorda gonorar to’lab boriladi. Gonorarning ma’lum qismi O’zbekiston Yoshlar Ittifoqi qoshidagi “Yosh dizaynerlar kengashi”ga yo’naltiriladi.
29.11.2017
Finlandiyaning Helsinki universiteti 2018-yil kuzgi semestrda boshlanuvchi o’quv yili uchun hujjat qabul qilishni boshladi. Ushbu universitet xalqaro talabalarga bir qancha stipendiyali dasturlarni taqdim etadi.
30.11.2017
“Gidromelioratsiya” fakultetida 1-2-3-kurs uchun fanlardan yakuniy nazoratni oʻtkazish va komissiyalar tarkibini tasdiqlash jadvali
11.01.2019
«El-yurt umidi» jamg‘armasi hamda Malaziyaning suv resurslarni boshqarish boshqarmasi tomonidan 2020 yilning 14-25 iyun kunlari “Suv resurslarni boshqarish tizimi” bo‘yicha Kuala-Lumpure shahrida o‘tkaziladigan qiska muddatli o‘quv kursni ma’lum qilamiz.